langie svetílko nadeje

Velmi nás těší, že jsme mohli darovat hlasový překladač LANGIE, který najde své uplatnění v občanském sdružení Světélko Naděje. Toto sdružení pomáhá rodinám dětských onkologických pacientů, které se léčí na Klinice pediatrické onkologie a hematologie v Dětské fakultní nemocnici s poliklinikou v Banské Bystrici.

„Naše klinika spolupracuje s několika specializovanými pracovišti v zahraničí. V souvislosti s léčbou v zahraničí organizační podpora ze strany SVETIALKA NADĚJE spočívá v zajištění přepravy do zahraničí, ubytování pro rodiče, doprovázení během pobytu rodinných příslušníků dítěte a v úhradě nákladů za tyto služby. Právě v této souvislosti bude pro ně hlasový překladač velmi praktickou pomůckou. Usnadní komunikaci rodičů v cizím prostředí a pomůže jim zde v rámci běžné komunikace, protože jazyková bariéra je často dost stresující problém. Pokud zrovna není k dispozici žádný tlumočník, bude to pro ně velká pomůcka a věřím, že ji využijí „- vysvětlil MUDr. Pavel Bician, primář dětské onkologie a předseda OZ světélko naděje.

Doufáme, že v rámci svých možností přispěje elektronický překladač LANGIE rodičům i týmu Světýlka naděje a zjednoduší jim jejich práci. Jsme rádi, že jsme mohli spolupracovat s občanským sdružením světélko naděje ai tímto způsobem přispět k péči o ty nejmenší onkologických pacientů.

Na snímku s p. MUDr. Pavlem Bicianom

langie pavol bician